• Kwiecień w Myszkach

• 10.05.2024 11:11
        • 21 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Rozmawialiśmy o tym, jak dbać o naszą planetę, i że jest to naszym obowiązkiem. Ze względu na brzydką pogodę dzieci posprzątały przedszkolne półki i szafki. Wiemy, że podczas spacerów i wycieczek nie należy śmiecić.

• Marzec w Myszkach

• 10.05.2024 11:09
        • 8 marca w sali Myszek pojawiły się księżniczki i królewny. Dziewczynki z okazji Dnia Kobiet przyszły w przepięknych bajkowych sukienkach. Były życzenia i upominki. Wszyscy wspólnie tańczyli! W tym wyjątkowym dniu chłopcy wręczyli dziewczynkom kwiaty i udekorowali je wiosennymi koronami. 21 marca świętowaliśmy nadejście wiosny. Podczas wcześniejszych spacerów wypatrywaliśmy pierwszych oznak wiosny, natomiast w dniu jej nadejścia przeszliśmy barwnym korowodem machając ekokwiatkami. Myszki doskonale wiedzą, czego rośliny potrzebują do życia. Zdobytą wiedzę wykorzystały przy zakładaniu miniogródków z bratkami.

21 marca pamiętaliśmy też o założeniu kolorowych skarpet solidaryzując się w ten sposób z osobami chorującymi na Zespół Downa. Kilka dni później (27.03) odwiedził nas Zajączek. Prezenty od niego Myszki znalazł podczas spaceru – to dopiero była niespodzianka! W ostatnim dniu poświęconym zwierzętom sprzed milionów lat Myszki przyniosły do sali figurki dinozaurów. Budowaliśmy zagrody i wspólnie zastanawialiśmy się, jak wyglądałby współczesny świat, gdyby w nim pojawiły się dinozaury. Świetnie się bawiliśmy!!!

• Luty w grupie Myszki

• 09.02.2024 10:54
        • Karnawał to piękna tradycja przepełniona muzyką, tańcem, zabawą. Na balu, dzieci wcieliły się w przeróżne postacie. Nie zabrakło bohaterów baśni, superbohaterów, zwierząt i przedstawicieli różnych zawodów. Przebierańcy świetnie się bawili. Skoczna muzyka wszystkich zachęciła do tańca! Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie przepięknych strojów!

• Styczeń w grupie Myszki

• 02.02.2024 10:50
        • 21 i 22 stycznia – Dzień Babci i Dzień Dziadka, to niezwykłe dni pełne uśmiechów i wzruszeń. Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w życiu i serduszku każdego dziecka. Podczas występów artystycznych dzieci dały z siebie wszystko. Na laurkach przygotowanych przez maluchy znalazł się słoń – symbol szczęścia, którego życzymy wszystkim kochanym Babciom i drogim Dziadkom!

• Grudzień w Myszkach

• 01.02.2024 13:43
        • Niespodziewanie w naszej sali pojawiła się choinka! Dzieci bardzo chętnie pomagały w zawieszaniu bombek na jej gałązkach. Kilka dni później Myszki odnalazły przy świątecznym drzewku prezenty. Były to niespodzianki od Świętego Mikołaja, który ze względu na ogrom pracy mógł z dziećmi pozostać tylko krótką chwilkę. W Czekoladowym Autobusie czas upłynął nam równie szybko ale za to bardzo smacznie! Natomiast bardzo pracowity poranek spędziliśmy z rodzicami. W naszej sali powstały przepiękne świąteczne stroiki. Spotkanie z rodzicami umilił krótki występ artystyczny dzieci. Bombki wykonane przez Myszki z rodzii w domu trafiły na bożonarodzeniowy kiermasz Grudzień zakończyła wspólna wigilia – uroczysty obiad, przed którym Myszki miały spotkanie z Gwiazdorem. Tego dnia grupa brała udział w przeglądzie piosenki świątecznej. Występ dzieci był bardzo udany!